Katalog

Detaily záznamu

Vyhledávání v katalogu


Výsledky vyhledávání Zobrazeno 9. záznam z 40

Naděje ve vybraných dílech Tomáše Halíka a Jana Sokola: absolventská práce

Wellemín, Filip (Autor). Jandejsek, Petr (Vedoucí diplomové nebo disertační práce). Jabok - Vyšší odborná škola sociálně pedagogická a teologická (Další autor).

Dostupné elektronické zdroje

Exempláře k vypůjčení

  • Dostupné pro výpůjčku: 1 z 1 exemplářů (Jabok)

Počet rezervací:

0 (na celkový počet 1 exemplářů)

Knihovna/pobočka Signatura / Poznámky k exemplářům Čárový kód Umístění Status K vrácení dne
Knihovna Jabok ABP-2470 424480045642 Absolventské práce Pouze prezenčně -

Detaily záznamu

  • Fyzický popis: 65 stran : 1 příloha ; 31 cm
    regular print
    print

Údaje o obsahu

Poznámka ke kvalifikační práci: Absolventská práce (Dis.), Jabok - Vyšší odborná škola sociálně pedagogická a teologická, 2022
Poznámka o bibliografii apod.: Obsahuje bibliografii
Souhrn apod.: Práce se věnuje naději v knize Tomáše Halíka Stromu zbývá naděje a taktéž naději v knize Jana Sokola Naděje na neděli. Pro představu v práci porovnávám rozdíl vnímání naděje ještě u dalších autorů. Následuje zhodnocení vnímání naděje jednotlivými autory, zda je v souladu s tím, jak ji vnímají v praxi pracovníci Diakonie na pracovišti následné péče Dobroduš. Jde zde především o fakt, jak naděje z křesťanského pohledu vypadá a následně srovnat s tím, jak s ní pracují sociální pracovníci a peer konzultant v Dobroduši. Zároveň, jak vnímají pojem naděje sami klienti, kde ji nalézají, jak s ní pracují a co vlastně sami od služby čekají, když do ní přichází? Jak to cítí sociální pracovníci, jak vnímají naději v osobním, tak profesním životě, a hlavně, jak jsou schopny akceptovat, že pracují v organizaci, která má jednu ze 4 základních hodnot naději? V práci jsem došel induktivním výčtem odpovědí k faktu, že přesto, že pracovníci Dobroduše nejsou věřící, pracují s nadějí tak, aby mohli pomáhat potřebným klientům a věřit, že to dává smysl jak jim, tak jejich klientům. O křesťanské naději v pravém slova smyslu na život věčný se ale při vyhodnocování mluvit nedá. Ani se s klienty na toto téma při konzultacích běžně nebaví.
Téma: klient naděje sociální pracovník motivace
Žánr: absolventské práce
Výsledky vyhledávání Zobrazeno 9. záznam z 40

Doplňkové zdroje