Katalog

Detaily záznamu

Vyhledávání v kataloguSociální a pastorační práce v hospici : Společní aspekty a souvislosti absolventská práce / vedoucí práce Michael Martinek

Smolková, Petra (Autor). Martinek, Michael (Vedoucí diplomové nebo disertační práce). Jabok - Vyšší odborná škola sociálně pedagogická a teologická (Další autor).

Dostupné elektronické zdroje

Exempláře k vypůjčení

  • Dostupné pro výpůjčku: 1 z 1 exemplářů (Jabok)

Počet rezervací:

0 (na celkový počet 1 exemplářů)

Knihovna/pobočka Signatura / Poznámky k exemplářům Čárový kód Umístění Status K vrácení dne
Knihovna Jabok ABP-2471 424480045643 Absolventské práce Pouze prezenčně -

Detaily záznamu

  • Fyzický popis: 52 stran : 31 cm

Údaje o obsahu

Poznámka ke kvalifikační práci:
Absolventská práce (Dis.), Jabok - Vyšší odborná škola sociálně pedagogická a teologická, 2022
Poznámka o bibliografii apod.:
Obsahuje bibliografii
Souhrn apod.:
Sociální a pastorační práce v hospici – Společné aspekty a souvislosti Předložená absolventská práce Sociální a pastorační práce v hospici – Společné aspekty a souvislosti je uvedením do pomezí sociální a pastorační práce zaměřené na hospicovou péči. Zabývá se popisem samostatné sociální práce, pastorační práce a jeho vzájemného propojení a obohacení se obou oborů. Cílem práce je oba obory popsat a hledat vzájemné propojení v souvislosti s domácím hospicem, v němž autorka pracuje. V první části je popsána sociální práce v obecné rovině a na základě studia dostupné literatury odpovídá na základní otázky, které se s tímto tématem pojí: historické pozadí sociální práce, sociální práce v současné době, a přístupy v sociální práci. V druhé části se práce zaměřuje na pastorační práci. Popisuje pojem pastorační práce a pastorální a praktickou teologii, z níž vychází. Ve třetí části je popsán dialog mezi sociální prací a teologii. Ve čtvrté části se autorka věnuje sociální a pastorační práci jako pomáhajícím profesím, pracuje s tématy doprovázení, hranice vztahu s klientem a metody práce s klientem. Dále popisuje úskalí a pomoc pro pomáhající pracovníky, to v sobě zahrnuje syndrom vyhoření a supervizi. Zde je i uvedena mezioborovost a odbornost sociální a pastorační práce. Pátá část je věnována hospicu, paliativní a hospicové péči s ilustrací příběhů z praxe Domácího hospice Křídla a zkušenosti z praxe sociálního i pastoračního pracovníka. Závěrem jsou uvedeny vzájemné souvislosti i rozdíly obou zmíněných oborů.
Téma: sociální práce pastorační práce praktická teologie paliativní péče hospicová péče
Žánr: absolventské práce

Doplňkové zdroje