Katalog

Detaily záznamu

Vyhledávání v katalogu


Výsledky vyhledávání Zobrazeno 6. záznam z 52

Záchrana duší i těl: Příběh Armády spásy a její boj za naplnění duchovních a materiálních potřeb : absolventská práce

Navrátilová, Noemi (Autor). Fischer, Ondřej (Vedoucí diplomové nebo disertační práce). Jabok - Vyšší odborná škola sociálně pedagogická a teologická (Další autor).

Dostupné elektronické zdroje

Exempláře k vypůjčení

  • Dostupné pro výpůjčku: 1 z 1 exemplářů (Jabok)

Počet rezervací:

0 (na celkový počet 1 exemplářů)

Knihovna/pobočka Signatura / Poznámky k exemplářům Čárový kód Umístění Status K vrácení dne
Knihovna Jabok ABP-2484 424480045348 Absolventské práce Pouze prezenčně -

Detaily záznamu

  • Fyzický popis: 43 stran : bez přílohy ; 31 cm
    regular print
    print

Údaje o obsahu

Poznámka ke kvalifikační práci: Absolventská práce (Dis.), Jabok - Vyšší odborná škola sociálně pedagogická a teologická, 2023
Poznámka o bibliografii apod.: Obsahuje bibliografii
Souhrn apod.: Hnutí Armáda spásy, které bylo založeno v 19. století, zavedlo jedinečný způsob sdílení evangelia spásy spolu s materiální pomocí pro ty, kteří to potřebují, bez diskriminace rasy a náboženství. Její efektivní fungování brzy rozšířilo její působení do celého světa. Cílem této práce je pokusit se zodpovědět na otázku, co se stalo s posláním Armády spásy a zdůraznit klíčové oblasti, které ovlivnily vývoj poslání Armády spásy. Práce popisuje počátky Armády spásy, kdy se organizace šířila skrze hlásání evangelia, postupem času se začala rozšiřovat skrze práci primárně sociální. Nyní známe Armádu spásy jako uznávanou sociální organizaci, kam lidé přicházejí pro sociální pomoc, kterou vyhledávají. Armáda spásy byla rozdělena na dvě oddělené jednotky – jednu, která poskytuje sociální služby, a druhou, která se věnuje náboženským záležitostem. Tento proces oddělení má za následek, že mnoho klientů, kteří využívají sociální služby této organizace, se již nestává automaticky součástí náboženské komunity Armády spásy, jak tomu bylo v minulosti. Armáda spásy stále poskytuje duchovní a materiální pomoc potřebným, ale tento vývoj má dopad na způsob, jakým organizace předává své křesťanské poselství a jakým způsobem se snaží pomáhat potřebným.
Téma: Armáda spásy Booth, William sociální práce evangelizace
Žánr: absolventské práce
Výsledky vyhledávání Zobrazeno 6. záznam z 52

Doplňkové zdroje