Katalog

Detaily záznamu

Vyhledávání v kataloguMost : gestaltterapie, dialog mezi kulturami / Talia Levine Bar-Yoseph (ed.) ; [z anglického originálu ... přeložili Anton Polák ... et al.]

Exempláře k vypůjčení

  • Dostupné pro výpůjčku: 1 z 1 exemplářů (Jabok)

Počet rezervací:

0 (na celkový počet 1 exemplářů)

Knihovna/pobočka Signatura / Poznámky k exemplářům Čárový kód Umístění Status K vrácení dne
Knihovna Jabok Psy-9.3 424480035903 Odborná literatura Volné -

Detaily záznamu

  • ISBN: 978-80-7387-744-6 (váz.)
  • Fyzický popis: 401 s. ; 21 cm
  • Vydání: 1. vyd.
  • Nakladatel Praha : Triton, 2014

Údaje o obsahu

Poznámka o bibliografii apod.:
Obsahuje bibliografie
Souhrn apod.:
Antologie esejů, jejichž autoři, psychoterapeuti, pocházející z různých zemí a kultur, se pokouší vyjádřit k otázkám, jimiž se obvykle zabývají spíše představitelé jiných společenských věd, sociologové, antropologové či politologové.
Ti upozorňují na paradox současného světa: na jedné straně se neustále zdokonalují internetové technologie umožňující téměř bezprostřední přenos komunikace mezi kontinenty, na druhé straně se stále výrazněji potvrzuje, že většina problémů, které lidé zažívají, významně souvisí se zkreslováním či nepochopením kulturních významů a neschopností porozumět tomu, co nám chce druhý sdělit emočně slovy nebo neverbálními prostředky. Autoři jsou gestaltterapeuti a kulturu vnímají jako přizpůsobení a ztotožnění se s určitým specifickým systémem, do kterého se rodíme a jehož vlivům jsme vystaveni v průběhu našeho vývoje. Představují gestaltterapii jako dialogický přístup, který tím, že klade důraz na respekt k odlišnosti, kulturního pozadí a kontextu každého jedince, lze využít i ke zprostředkování dialogu mezi odlišnými kulturami, jenž může vystavět mezi kulturami most vedoucí k vzájemnému pochopení a toleranci. Nakladatelská anotace. Kráceno.
Téma: tvarová terapie
interkulturní psychologie
gestalt therapy
cross-cultural psychology
Žánr: antologie
eseje
anthology
essays

Doplňkové zdroje